Zemin güçlendirme nedir?

Zemin güçlendirme firmaları ararken öncelikle, zemin güçlendirme nedir ona kısaca cevap verelim. Zemin güçlendirme, inşa edilen yapının, temele olan bağlantısını güçlendirmek, yapının deprem, sel ve doğal afetlere karşı dayanaklılığını arttırmak amacıyla yapılan b ir uygulamadır. Birçok çeşidi olan bu uygulamayı yapan zemin güçlendirme firmaları arasında olan şirketimiz ENG Zemin, son teknoloji ekipmanlarıyla hizmet sunmaktadır.

Zemin Güçlendirme Firmaları

Zemin iyileştirmenin faydaları

Zemin iyileştirme şüphesiz bir yapı için mutlaka yapılması gereken, bazı durumlarda zorunlu olan bir durumdur. Bu konuda özellikle Türkiye’de çok hassas davranılmalıdır. Ülkemizin üzerinde bulunduğu fay hatları nedeniyle her an deprem riski taşıyan bir bölgede yaşamaktayız. Ülkemizin 4 tarafının su ile çevirili olması ve özellikle birçok bataklık alanların bulunması nedeniyle, zemin iyileştirme hizmeti büyük önem taşır. Ülkemizdeki iklim şartları da bu çalışmanın yapılmasına zorunluluk getirir. Yasalarımızda da zemin iyileştirme ile alakalı kanunlar mevcuttur. Binanızın yapılacağı arsa veya arazide yapılacak ön çalışmalar ve arazinin zemin yapısı, kanunlardaki zorunlulukların oranını arttırabilir. Sağlam zeminlerde yüksek maliyetli zemin iyileştirme gerekmez. Maliyet de zemin yapınıza göre değişir. Maliyet ve düğer detaylar için şirketimizle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Aşamaları nelerdir?

Zemin güçlendirme firmaları bu hizmeti yaparken (Zemin İyileştirme Aşamaları) belirli aşamalar şeklinde yürütür. Bu aşamaların ne olacağı zeminin yapısına bağlıdır. Zemin yapısının analiz edilmesinin ardından mühendislerimiz bir çalışma başlatır. Bu çalışma sonrası yapılacak işlemler belirlenir ve proje yürütülmeye başlanır. Teknik anlamda bilgi sunmak sizleri yanıltabilir. Bu nedenle öncelikle zeminin analizi yapılmalıdır.

Zemin güçlendirme firmaları zemin analizini nasıl yapar?

Şirketimiz öncelikle zeminle alakalı belirli analiz parçaları alır ve zemin araştırmasını son teknoloji ekipmanlarla yapar. Bölgenin toprak yapısı incelenir, su kaynaklarına olan uzaklık veya derinlik ölçülür. Buna bağlı olarak yapılacak çalışmaların seviyesi belirlenir. Şirketimiz zemin iyileştirme alanında profesyonel hizmet ve ekonomik çözümler sunar. Bu konudaki tüm taleplerinizi web sitemizin iletişim bölümünde bulunan forma veya mail adreslerine iletebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Referanslar sayfamızı ve projeler sayfamızı ziyaret ederek şirketimizin sektördeki faaliyetlerine ulaşabilirsiniz.