Kuruluşundan itibaren yer aldığı projelerde doğru ve güvenilir çözümlerle inşaat sektöründe yer alan ENG Zemin sektöre yön vermeye devam etmektedir.

ENG Zemin geliştirdiği mühendislik projeleriyle ankrajlı fore kazık, ankrajlı beton kazık, ankrajlı mini kazık gibi faaliyetlerle inşaat sektöründe adından söz ettirmiştir.

İKSA SİSTEMLERİ NEDİR

Herhangi bir yapının dar ve derin kazıların toprak altındaki bölümlerinin gereken güvenlikte, kolaylık ve kalitede üretilebilmesi, kazı ve çevre zeminin kaymasını önlemek için geliştirilen ve uygulanan   yatay ve düşey sistemlere kısaca iksa sistemleri denilmektedir. ENG ZEMİN olarak profesyonel ekip ve ekipmanımızla iksa sistemlerini her zaman ve her zeminde mühendisliğimizle birleştirerek sektörel faaliyet üretkenliğini artırarak çalışmış sektörde hatırı sayılır firmalar arasına girmiş bulunmaktayız.

‘Peki ENG Zemin neler yapıyor ‘ sorusuna aşağıda kısaca değinelim

ENG Zemin derin temel çukurları, köprü ve yol projleri vb. çeşitli alanlarda kazı ve zemine uygun isminden gelen mühendisliğini ekip ve ekipmanlarıyla birleştirip çözümler üretmiştir. ENG Zemin inşa’nıza derinlik ve sağlamlık katar.

 İKSA SİSTEMLERİNDE KAZIK ÇEŞİTLERİ VE KULLANIM ALANLARI

Zemin ve toprak altındaki alanın yapısına uygun olarak çözüm üretip kazık sistemlerinin kullanım tercihini yapıyoruz. Bu anlamda ENG Zemin olarak kalite ve güven endeksli çalışıp siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten keyif alıyoruz. İksa sistemlerinde kazık çeşitleri ve kullanım alanlarını aşağıda kısaca değinelim.

1.FORE KAZIK

Fore Kazıklar zemin yapısının incelenip tasarım momentine ve zemin çeşidine göre tasarlanır. Fore kazıkta da ince eleyip sık dokuyan ENG Zemin alanında çözüm ortaklarına farkını göstermiştir.

2.MİNİ KAZIK

Üretimini yaptığımız Mini Kazıklar büyük kazık makinelerini giremediği ya da zeminin yapısına bağlı olarak tercih edilen kazık türüdür. Zemin yapısının sert, inşaat yerinin dar ve büyük makinelerin giremediği alanlarda mini kazık tercih edilir. Bu zeminde sizle çalışmak için hazır veya çalışır durumdayız.

3. BETON KAZIK

Tarafımızca üretilen Beton Kazık sistemleri maksimum kalitesi sayesinde uzun yıllar boyu kullanılabilmektedir. Rüzgâr, dolu, kar, yağmur, sel gibi durumlardan etkilenmeyen, her bütçeye hitap eden ENG Zemin fiyat tarifesine sahiptir. Yer aldığı alana güvenliği temin eden beton kazıklar ENG Zemin farkıyla çözüm ortaklarımıza sunduğumuz bir diğer hizmetimizdir.

‘Önceliğiniz önceliğimizdir’  çalışma sistemine sahip olan ENG Zemin çözüm ortaklarını her zaman beklemektedir.

FORE KAZIK FİRMALARI, FORE KAZIK YAPANLAR

Sektörde birçok Fore Kazık Firmaları veya Fore Kazık Yapanlar bulunmaktadır. Bunların içinde ENG Zemin sayısız projenin ilk anında yer alarak sektörel çalışmalara devam etmektedir. Sizleri müşteri olarak değil çözüm ortağı olarak görmekteyiz. Proje için kahve keyfimizi dostlarımızla paylaşmak bizim için onurdur.